10° Açık

‘Beni Berat ve Bilal ile muhatap etmeyin’ dedi, damat fena kızdı!..

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, AKP’nin İstanbul adayı olacağı konuşulan TBMM Başkanı Binali Yıldırım hakkındaki kulis bilgilerini bugünkü köşesine taşıdı. Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı Binali Yıldırım arasında geçtiğini öne sürdüğü görüşmeye ilişkin diyalogları paylaştı. Ahmet Takan’ın Yeniçağ’da “Yıldırım, aile içi baskıdan bunaldı!..” başlığıyla yayımlanan yazısının ayrıntıları şöyle: Yıldırım, “Belediye meclis üyelerini ben belirleyim” deyince Erdoğan […]
GÜNDEM - 29 Kasım 2018 15:36 A A

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, AKP’nin İstanbul adayı olacağı konuşulan TBMM Başkanı Binali Yıldırım hakkındaki kulis bilgilerini bugünkü köşesine taşıdı. Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı Binali Yıldırım arasında geçtiğini öne sürdüğü görüşmeye ilişkin diyalogları paylaştı.

Ahmet Takan’ın Yeniçağ’da “Yıldırım, aile içi baskıdan bunaldı!..” başlığıyla yayımlanan yazısının ayrıntıları şöyle:

Yıldırım, “Belediye meclis üyelerini ben belirleyim” deyince Erdoğan da “O zaman Berat Albayrak ve Bilal  Erdoğan ile beraber çalışın. Onlarda da isimler var” cevabını veriyor ve beklemediği bir tepki ile karşılaşıyor:

“Beni Berat ve Bilal ile muhatap etmeyin. Siz ne emrederseniz ben onu yaparım. Ama onlarla pazarlığa girmem.”

Adam  haklı mı?.. Haklı!.. Kadir Topbaş örneği ortada.. Gün gelince altının çok rahat oyulacağı bir maceraya neden girsin. Birisinin kafası atınca, en yakın akrabalarına bir telefon edip, “çöpleri toplamayın” dese ve İstanbul’da 3 gün çöpler toplanmasa Binali Yıldırım’ın hali nice olur?.. Bir düşünün…

Binali Yıldırım’ın tek talebinin bu olduğunu da sanmıyorum. Hazır eline fırsat geçmişken bazı iade-i itibar taleplerinin olmayacağını düşünmek saflık olur!..

Saray kaynakları Yıldırım’ın restinden sonra aile içinde oluşan havayı şöyle anlatıyor:

“Yıldırım’ın isteklerinin hepsi kabul edilirse. İstanbul Belediye Başkanlığı, Binali Yıldırım Başkanlığı olur.”

Her ne kadar etrafa kriz çözülmüş havası da yayılsa aile içinde sıkıntı giderilmiş değil. O yüzden İstanbul Belediye Başkan adayının isminin açıklanması Erdoğan’ın Arjantin dönüşüne bırakıldı. Pazarlıklar ne  sonuç getirir?. Kestirilmesi güç… Sürpriz olabilir mi?.. Yıldırım, yelkenleri suya indirmez ise  olabilir.. Damat ile oğul çok fena kızmış!..

GÜNDEM - 15:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.