Başkan Tiryaki, Altındağlılarla iç içe

Altındağlılarla sürekli bir araya gelen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altınpark, Alemdağ, Aydınlıkevler, Beşikkaya, Çamlık, Doğantepe, Mevlana, Güneşevler, Gültepe, Hacılar, Karacaören, Karakum, Önder, Örnek ve Plevne Kadın Eğitim Kültür Merkezi’ne devam eden Altındağlı kadınlarla görüştü.  Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki programa katılan Altındağlı kadınlar, Başkan Tiryaki’yi çiçek yağmuruna tuttu.  Her hafta birkaç kez Altındağlı vatandaşlarla böyle […]
ANKARA - 1 Kasım 2017 14:11 A A

Altındağlılarla sürekli bir araya gelen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altınpark, Alemdağ, Aydınlıkevler, Beşikkaya, Çamlık, Doğantepe, Mevlana, Güneşevler, Gültepe, Hacılar, Karacaören, Karakum, Önder, Örnek ve Plevne Kadın Eğitim Kültür Merkezi’ne devam eden Altındağlı kadınlarla görüştü.  Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki programa katılan Altındağlı kadınlar, Başkan Tiryaki’yi çiçek yağmuruna tuttu.  Her hafta birkaç kez Altındağlı vatandaşlarla böyle salon programlarında bir araya geldiğini ifade eden Başkan Tiryaki, önemli mesajlar verdi.

Parola hoşgörü ve sağduyu

Başkan Tiryaki, konuşmasına hoşgörü ve sağduyu mesajları vererek başladı. Bir toplum içinde yaşadıklarını hatırlatan Başkan Tiryaki, ‘Bana ne’ anlayışına sahip bencil bir hayat tarzının hem çevreye hem de bireylere zarar vereceğini kaydetti.  Başkan Tiryaki: “Bu düşünceyle hareket ederseniz belki bugün size bir şey olmaz. Ama emin olun yarın ya komşunuzun çocuğu madde kullanır ya da akrabanız kumar oynar” dedi. Başkan Tiryaki, ancak iyilik yaparak mutlu olunabileceğinin de altını çizdi.

Altındağ yeşile TİRYAKİ

Altındağ Belediyesi olarak yeşil alanlara büyük önem verdiklerine dikkat çeken Başkan Tiryaki, aynı duyarlılığın vatandaşlar tarafından da gösterilmesini istedi.. Gecekondularda otururken herkesin evinin önünde bir ağaç olduğunu hatırlatan Başkan Tiryaki, şöyle devam etti:

“Aynı insanlar apartman dairelerine çıkınca ağacı unuttu. Otopark alanını yeşil alana tercih eder oldu. Bir araç yeri daha fazla olsun diye, ağaç keseni gördüm. Aklım almıyor. Yazıktır, günahtır. Yapmayın. Lütfen yaşadığınız yerlerin önüne ağaç dikin. Biz bunun için bir kampanya başlattık. Gelin talep edin biz dikelim”

“Çocuklarımız magazin programlarındaki değil, tarih sayfalarındaki şahsiyetleri bilmeli.”

Başkan Tiryaki, çocuklara ve çocukların eğitimine de ayrı bir parantez açtı. Sadece doğru şahsiyetlerin örnek gösterilebileceğini ifade eden Başkan Tiryaki: “Çocuklarımız, magazin programlarındaki değil tarih sayfalarındaki insanları bilmeli” dedi. Başkan Tiryaki, İslam’da ilk ayetin ‘Oku’ olduğuna dikkat çekti ve okuyan bir nesil yetiştirmek için var güçleriyle çalıştıklarını aktardı ve konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Altındağ’da daha fazla okula ihtiyaç var. Bu yıl içinde pek çok farklı mahallede yeni okul inşaatları başlayacak. Biz de Altındağ’a bugüne kadar 13 okul kazandırdık. Çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras, iyi bir eğitimdir. Lütfen çocuklarınızın eğitimleri ile ilgilenin. Öğretmenleri ile görüşün. Okuluna gidin. Çocuklarınızı yalnız bırakmayın”

ANKARA - 14:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.