25° Açık

Başhekim’den,’riski olmayan hastayı ameliyat yapmayın’ emri …

Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde, doktorlara; “Malzeme yok hayati riski olmayan ameliyatları yapmayın, yapanlara soruşturma açılır” mesajı verildiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde büyük bir skandal yaşandı.  İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkan’ın resmi Twettir hesabından paylaştığı belgede,  Başhekim Prof. Dr. Ahmet Demircan’ın imzasıyla, şu  ifadeler yer alıyor; “Dövizdeki artış yüzünden hayati öneme haiz malzemeler alınacak olup, diğer […]
GÜNDEM - 9 Ekim 2018 17:07 A A
Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde, doktorlara; “Malzeme yok hayati riski olmayan ameliyatları yapmayın, yapanlara soruşturma açılır” mesajı verildiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde büyük bir skandal yaşandı.  İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkan’ın resmi Twettir hesabından paylaştığı belgede,  Başhekim Prof. Dr. Ahmet Demircan’ın imzasıyla, şu  ifadeler yer alıyor; Dövizdeki artış yüzünden hayati öneme haiz malzemeler alınacak olup, diğer elektif ameliyat, işlem vb. kullanılacak olan malzemelerin alımı bir süreliğine ertelenecektir denildi.

ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERDİ

Ayrıca Başhekim yazısında; “Hayati Öneme Haiz’ belgesi sayesinde hem bölüm, hem hastane hem de üniversite yönetimi olacak, bunun yanı sıra ‘Devleti zarara uğratmak’ ve ‘Kamu zararına sebebiyet vermek’ tarzı suçlamalar karşısında kanıt olarak sunulabilecektir” ifadeleriyle hayati durumlar dışında ameliyat yapan personel hakkında idari işlem yapılacağı belirtildi.

İşte Lütfü Türkan’ın o paylaşımı:

 

 

 

GÜNDEM - 17:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.