17° Parçalı bulutlu

Bakan Turhan: Sinyalizasyon olmazsa olmaz bir sistem değil

  Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ankara’daki hızlı tren kazasıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Turhan, ‘sinyalizasyon olmadığı için bu kaza oldu’ gibi değerlendirme yapanların doğru değerlendirme yapmadığını söyledi. Gerçek Gündem’de yer alan habere göre;  Bakan Turan’ın açıklamaları şöyle: “Dün ifade ettiğim bilgilere ilave edeceğim başka bir bilgi yok. Sinyalizasyonsistemi demir yollarımızda son bir kaç yıldır tesis […]
GÜNDEM - 14 Aralık 2018 15:54 A A

 

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ankara’daki hızlı tren kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Bakan Turhan, ‘sinyalizasyon olmadığı için bu kaza oldu’ gibi değerlendirme yapanların doğru değerlendirme yapmadığını söyledi.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre;  Bakan Turan’ın açıklamaları şöyle:

“Dün ifade ettiğim bilgilere ilave edeceğim başka bir bilgi yok. Sinyalizasyonsistemi demir yollarımızda son bir kaç yıldır tesis etmeye çalıştığımız bir sistemdir. Sinyalizasyon sistemi için olmazsa olmaz değil. Bu ilave güvenlik için, otomasyona geçmek için demir yollarına tesis ettiğimiz bir sistemdir.

Bu sistemin olmamasından dolayı demir yollarında işletme yapılamaz diye bir şey yok. Bunu bilgilerinize sunuyorum. Kamuoyunu bu konuda son günlerde kazadan sonra ‘sinyalizasyon olmadığı için bu kaza oldu’ gibi değerlendirmeler yapanlar doğru bir değerlendirme yapmıyor.”

Bakan Turhan, ‘Çarpışan iki trende var mıydı?’ sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Bu soru doğru bir soru değil. Sinyalizasyon sistemleri demir yolu sistemlerinde bulunan, hatlarında bulunan bir sistem.”

GÜNDEM - 15:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.