Ataman: Mısırlıoğlu’nu yağ ticareti yüzünden dernekten attık

  Yeni Söz yazarı Kadir Mısıroğlu’nun, yöneticisi olduğu derneğin parasını kullanarak yağ ticareti yaptığı iddia edildi. Mısırlıoğlu, bir dönem Trabzon Öğrenci Yurdu’nun başkanlığını yapmıştı. Cumhuriyet’ten Hasan Al’ın haberine göre; Mısırlıoğlu ile ilgili iddianın sahibi eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Celal Ataman. Ataman şunları anlattı: “Kadir Mısıroğlu, Trabzon Öğrenci Yurdu’ndan ihraç edilen ilk ve son kişidir. Derneğin parasını kendi […]
GÜNDEM - 22 Şubat 2018 14:57 A A

 

Yeni Söz yazarı Kadir Mısıroğlu’nun, yöneticisi olduğu derneğin parasını kullanarak yağ ticareti yaptığı iddia edildi.

Mısırlıoğlu, bir dönem Trabzon Öğrenci Yurdu’nun başkanlığını yapmıştı. Cumhuriyet’ten Hasan Al’ın haberine göre; Mısırlıoğlu ile ilgili iddianın sahibi eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Celal Ataman.

Ataman şunları anlattı: “Kadir Mısıroğlu, Trabzon Öğrenci Yurdu’ndan ihraç edilen ilk ve son kişidir. Derneğin parasını kendi yağ ticaretinde kullandığı için genel kurul kararı ile ihraç ettik. Mahkemeye başvurdu. O dönem derneğimizin başkanlığını yapan Av. Hilmi Tolga ‘bu ceza ona yeter’ dediği için işin peşini bıraktık. Takip etmedik. Bu kararı kaldırdı. Tabii bugünlerin yaşanacağını bilemezdik. Biz ihraç ettikten sonra gitti Seyhan Talebe Yurdu’nu kurdu. Buradan kazandığı parayı Necip Fazıl Kısakürek’le ilgili bir işe kaptırınca aralarında epey kavgaya tanıklık ettik” dedi.

Derneğin yönetim kurulunun  Kadir Mısıroğlu’nun ismi ve fotoğrafını derneğe hizmet edenlerin bulunduğu köşeden kaldırıldığı öğrenildi.

GÜNDEM - 14:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.