Parçalı az bulutlu

“Andımız ile ilgili yargı kararı derhal uygulanmalı”

  Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Danıştay’ın  vermiş olduğu ‘Andımız’ okutulsun kararına ilişkin  yazılı bir basın açıklaması yaptı. Balık yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “1932’den bu yana okullarımız da okutulan andımızın, 2013 yılında kaldırılmasına karşı çıkmıştık. EĞİTİM İŞ sendikamızın açtığı dava sonucunda Danıştay andımızın kaldırılma kararını doğru bulmadı ve tekrar okullarda andımızın okutulmasının önünü […]
GÜNDEM - 19 Ekim 2018 15:34 A A

 

Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Danıştay’ın  vermiş olduğu ‘Andımız’ okutulsun kararına ilişkin  yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Balık yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“1932’den bu yana okullarımız da okutulan andımızın, 2013 yılında kaldırılmasına karşı çıkmıştık. EĞİTİM İŞ sendikamızın açtığı dava sonucunda Danıştay andımızın kaldırılma kararını doğru bulmadı ve tekrar okullarda andımızın okutulmasının önünü açtı. Bu kararın ardından AKP’li bakanlar ardı arkasına açıklama yaptılar. Neden, çünkü Danıştay hükümetin istemediği bir karar verdi. Yandaş Memur Sen’de bu kararı tanımadığını ve 81 ilde bu karara karşı basın açıklaması yapacağını duyurdu.

Bu karardan AKP ve yandaş Memur Sen neden rahatsız?

Yargının kararını tanımamak ne demek? Memur Sen Genel Başkanının haddi mi yargı kararını tanımamak.

Adalet Bakanı tarafsız olmak zorunda. Adalet bakanının herhangi bir yargı kararı ile ilgili görüş belirtmesi yanlıştır. Bu açıklama yargıyı etki altına alma hamlesidir.

Danıştay andımızla ilgili bir karar verdi Milli Eğitim Bakanlığı bunu derhal uygulamaya koymak zorunda. MEB yargı süreci devam ediyor şeklinde bir açıklama yaptı. Sürecin sonlanmasını beklemeye gerek yok. Kararı, MEB hemen uygulamaya koymak zorunda.  Eğer karar uygulanmaz ise kararı uygulamayanlar hakkında da yargıya gideceğiz.”

GÜNDEM - 15:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.