Açık
  • EURO
  • DOLAR

Albayrak’tan itiraf gibi enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün açıklanan enflasyon verileriyle ilgili olarak, “Beklediğimiz oranların daha üzerinde bir rakamla karşı karşıya kaldık” dedi. ABC Gazetesi’nde yer alan habere göre; Berat Albayrak, eylül ayında yüzde 3.46 artması beklenen enflasyonun yüzde 6.30 oranında artış göstermesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. “Beklediğimiz oranların daha üzerinde bir rakamla karşı karşıya kaldık” […]
EKONOMİ - 3 Ekim 2018 12:00 A A

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün açıklanan enflasyon verileriyle ilgili olarak, “Beklediğimiz oranların daha üzerinde bir rakamla karşı karşıya kaldık” dedi.

ABC Gazetesi’nde yer alan habere göre; Berat Albayrak, eylül ayında yüzde 3.46 artması beklenen enflasyonun yüzde 6.30 oranında artış göstermesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

“Beklediğimiz oranların daha üzerinde bir rakamla karşı karşıya kaldık” diyen Albayrak, “Piyasadaki fiyatlama ölçüsünde fırsatçılık, stokçuluk, spekülatif fiyatlama davranışının algı değil, gerçek olduğunu ortaya koydu” ifadesini kullandı.

Albayrak, “En kötüyü geride bıraktık” görüşünü dile getirdiği açıklamasına “Trend ekim ayıyla birlikte kırılacak. Haftaya enflasyonla mücadele çerçevesini açıklayacağız” diye devam etti.

EKONOMİ - 12:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.