16° Açık

Alacalı şehidin ismi sokağa verildi

Alaca Belediyesi Meclis kararıyla Günhan Mahallesi Yıldırım Beyazıt Sokağı’nın adı ailesinin de yaşadığı Şehit Halil İbrahim Aygül Sokağı olarak değiştirildi. Alaca Belediyesi meclis toplantısında Alaca’da bulunan iki sokağın isminin değiştirilmesi teklif edildi. Suriye Şeyh Horoz bölgesinde bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada şehit düşen Alacalı Şehit Tank. Uzm. Onb. Halil İbrahim Aygül’ün anısının yaşatılması adına […]
ÇORUM - 17 Ekim 2018 16:54 A A

Alaca Belediyesi Meclis kararıyla Günhan Mahallesi Yıldırım Beyazıt Sokağı’nın adı ailesinin de yaşadığı Şehit Halil İbrahim Aygül Sokağı olarak değiştirildi.

Alaca Belediyesi meclis toplantısında Alaca’da bulunan iki sokağın isminin değiştirilmesi teklif edildi. Suriye Şeyh Horoz bölgesinde bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada şehit düşen Alacalı Şehit Tank. Uzm. Onb. Halil İbrahim Aygül’ün anısının yaşatılması adına Yıldırım Beyazıt Sokak’ın ismi değiştirilerek şehidimizin adı verildi. Şehidimizin adının verildiği Yıldırım Beyazıt Sokak’ta şehidimizin ailesi de yaşamını sürdürüyor.

İsmi değişen diğer bir sokak ise Pazar Sokak. İlçenin mahalle muhtarları Hayrettin Tonbul, Muzaffer Coşkun, Medai Yücel, Muharrem Baki Bal, Serdar Kara, Eyüp Deve ve Hacı Hakan Şahin; Günhan Mahallesi’nde 35 yıllık muhtarlık yapan Sıddık Çetin isminin Pazar Sokak’a verilmesini talep etmişlerdi. Bu doğrultuda karar alan belediye meclisi Pazar Sokak’ın ismini Sıddık Çetin Sokak olarak değiştirdi.

(Yayla Haber)

ÇORUM - 16:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.