Parçalı az bulutlu

AKP’li vekil, cezaevini överek bacasız fabrikaya benzetti

  Yozgat’taki cezaevinde incelemelerde bulunan AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, “Yakın zamanda açılışını yapacağımız, bacasız fabrika gibi çalışacak cezaevinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Yozgat Haberleri adlı Twitter hesabının aktardığına göre; Yusuf Başer, bahsi geçen cezaevinin bu yıl sonunda tamamlanacağını söyledi. “2 tane bin 540 kişilik T tipi kapalı cezaevimiz var. 960 kişilikte açık cezaevi […]
GÜNDEM - 5 Kasım 2018 17:37 A A

 

Yozgat’taki cezaevinde incelemelerde bulunan AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, “Yakın zamanda açılışını yapacağımız, bacasız fabrika gibi çalışacak cezaevinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yozgat Haberleri adlı Twitter hesabının aktardığına göre; Yusuf Başer, bahsi geçen cezaevinin bu yıl sonunda tamamlanacağını söyledi.

“2 tane bin 540 kişilik T tipi kapalı cezaevimiz var. 960 kişilikte açık cezaevi olmak üzere toplam 2 bin 500 kapasiteli bir cezaevi. Burasının yaklaşık maliyeti 110 trilyon civarında. Burada kalan mahkum sayısı daha da fazla olacaktır” diyen Başer, güvenliğin sağlanması için bir tabur asker bulunacağını ifade etti.

Başer, “Buraya cezaevi müdürleri ve diğer personelleri de atanmış durumdadır. Bir taraftan da infaz memurları alımı devam ediyor. Burası bittiğinde Yozgat ekonomisine, esnafına da ciddi anlamda katkısı olacaktır” diye  konuştu.

 

 

 

GÜNDEM - 17:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.