10° Hafif yağmur

” AKP, şimdi de gözünü barajlardaki suya dikti”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, seçim çalımları kapsamında Bor ilçesine bağlı Kemerhisar ve Bahçeli beldesi ile selden zarar gören Badak köyünü ziyaret etti. Vatandaşlar ve çiftçilerle sohbet eden Gürer, 16 yıl boyunca devlete ait ne varsa satan AKP hükümetinin, şimdi de barajlardaki suya göz diktiğini söyledi.  CHP HEYETİNDEN KEMERHİSAR, BAHÇELİ VE BADAK ZİYARETİ    […]
GÜNDEM - 2 Haziran 2018 11:29 A A

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, seçim çalımları kapsamında Bor ilçesine bağlı Kemerhisar ve Bahçeli beldesi ile selden zarar gören Badak köyünü ziyaret etti. Vatandaşlar ve çiftçilerle sohbet eden Gürer, 16 yıl boyunca devlete ait ne varsa satan AKP hükümetinin, şimdi de barajlardaki suya göz diktiğini söyledi. 

CHP HEYETİNDEN KEMERHİSAR, BAHÇELİ VE BADAK ZİYARETİ 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, seçim çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdürüyor. Gürer, beraberinde milletvekili adayları Ahmet Oğuz Özmen, Nagehan Eskioğlu, Niğde Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı, Bor İlçe Başkanı Erdal Gevrekçi ve Çiftlik ilçe Başkanı Turgay Yıldız ile birlikte Bor ilçesine bağlı belde ve köyleri ziyaret etti. 

 

GÜRER, KEMERHİSAR’DA PAZAR YERİNİ GEZDİ, GÜRER: “VATANDAŞIN ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ”

 

Gürer ve beraberindeki heyetin Bor ilçesindeki ilk durağı Kemerhisar beldesi oldu. Kemerhisar’da pazaryerini gezen Gürer, pazarcı esnafı ve vatandaşlarla hayırlı ve bereketli alışverişler diledi. Türkiye’de artan ekonomik kriz nedeniyle vatandaşın alım gücünün düştüğünü anlatan Ömer Fethi Gürer, bunun olumsuz yansımalarının çarşıda-pazarda net bir şekilde görülebildiğine dikkat çekti. AKP’nin uyguladığı rant ekonomisinin Türkiye’de bir avuç zengin yarattığını ancak ülke nüfusunun büyük bir bölümünün açlık ve yoksulluğa mahkum edildiğini anlatan Ömer Fethi Gürer, CHP iktidarında, emekliden, esnaftan, üretenden çiftçiden kısacası yoksul kesimin refaha kavuşmasını sağlayacak ekonomik tedbirler alınacağını vurguladı. 

 

ÇİFTÇİNİN TARLALARI ELDEN GİDECEK 

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve beraberindekiler daha sonra Bahçeli beldesine geçti. Bahçeli’de esnafı ziyaret edip vatandaşlarla sohbet eden Gürer, burada AKP Hükümetinin özelleştime politikalarını eleştirdi. AKP’nin devlete ait ne varsa sattığını, limanların, fabrikaların bir bir elden çıkarıldığını söyleyen Ömer Fethi Gürer, son olarak da şeker fabrikalarının satıldığına ifade ederek, “Şimdi de gözlerini barajlardaki suya diktiler. İtirazımıza  etmesek  yasa tasarısında yer aldığı biçimi ile barajlardaki  suyu özelleştirip suya kapalı sistem uygulayıp, suyu tarlaya getirecekler. Tarlaya su sayacı kuracaklar. Borcunu ödeyemeyen çiftçinin parası desteklemelerden kesilecek. Destek olmazsa tarlayı çiftçinin elinden alacaklardı. Sırada sulama suyunu özelleştirme Var” dedi. 

 

ATIK TAMAM

Seçmenin 24 Haziranda tüm bu olumsuzlukları göz önünde bulundurarak sandığa gitmesini isteye Ömer Fethi Gürer, “Samanı, eti, tohumu, gübreyi, mercimeği, çileği, marulu ithal eden bir ülke belli bir dönem sonra sömürgeleşir. Tercih halkın. AKP 16 yıldır hep iyi olacağını söylüyor. 16 yıldır bu ülkeyi yöneten hükümet, ülkeyi ekonomik krizin eşiğine getirdiği halde, halen vaatlerde bulunuyor. Bu ülke 16 yıl kimseye avans tanımadı. Artık tamam” diye konuştu. 

 

SU ALTINDA KALAN BADAK KÖYÜNE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARET 

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, daha sonra Badak köyünü ziyaret ederek, selden zarar gören selden zarar gören köy halkına geçmiş olsun dileğinde bulundu. Badak köyü muhtarı Ayhan Kalkan ile birlikte ev ve ahırları sular altında kalan, ekili arazileri zarar gören çiftçileri ziyaret eden Ömer Fethi Gürer, bir an önce hasar tespiti yapılarak, çiftçilerin ve köylülerin zararlarının karşılanması gerektiğini vurguladı. 

 

Ömer Fethi Gürer, ekili arazileri doğal afetler nedeniyle zarar gören çiftçilerin hasarının karşılanması noktasında sadece Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) ve Tarsim kayıtlarına bakıldığını, ÇKS’ye kayıtlı olmayan çiftçilerin hasarlarının karşılanmadığını belirterek, bu konuda bir düzenleme yapılarak, ÇKS’ye kaydı olmayan çiftçilerin de hasarlarının karşılanması gerektiğini sözlerine ekledi. 

 

GÜNDEM - 11:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.