‘AK Parti, Anavatan Partisi’nin tablosunu yaşayabilir’

  Gazeteci Deniz Zeyrek, AKP’nin ilk 3 büyük şehri kaybetmesi durumunda, 1989’da Anavatan Partisi’nin yaşadığı tabloyu yaşayabileceğini kaydetti. Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat Hafta Sonu Programı’na katılan Zeyrek, yerel seçime dair değerlendirme yaptı. Zeyrek, AKP’nin İstanbul’u kaybetmesi hakkında, “Yeni sistemin ilk faturası olur” dedi. Zeyrek açıklamasında şunları kaydetti: “Yerel seçimlerde en kritik il İstanbul. İstanbul hem […]
GÜNDEM - 3 Kasım 2018 14:08 A A

 

Gazeteci Deniz Zeyrek, AKP’nin ilk 3 büyük şehri kaybetmesi durumunda, 1989’da Anavatan Partisi’nin yaşadığı tabloyu yaşayabileceğini kaydetti.

Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat Hafta Sonu Programı’na katılan Zeyrek, yerel seçime dair değerlendirme yaptı. Zeyrek, AKP’nin İstanbul’u kaybetmesi hakkında, “Yeni sistemin ilk faturası olur” dedi.

Zeyrek açıklamasında şunları kaydetti:

“Yerel seçimlerde en kritik il İstanbul. İstanbul hem bütçesiyle hem de nüfusyla Türkiye’nin en önemli şehri. İstanbul’u alan Türkiye siyasetinde söz sahibi olur. Şu andaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1994’te İstanbul’da belediye başkanı olarak siyasi grafiğini başlatmıştır. AK Parti  İstanbul’u kaybederse, büyük bir moral yenilgisi olacaktır. Bu yeni sistemin de  ilk faturası olacaktır.

Ankara da çok önemli. Ankara’yı muhalefet alırsa, İzmir  zaten muhalefette. İlk 3 büyük şehir kaybedilirse, AK Parti açısından 1989’da Anavatan Partisi’nin yaşadığı tablo ortaya çıkabilir.”

GÜNDEM - 14:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.