ADD’nin ’27 Mayıs’ paylaşımı hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Atatürkçü Düşünce Derneği’ne ait resmi Twitter hesabından yayınlandığı iddia edilen 27 Mayıs 1960 darbesini övücü nitelikteki paylaşım nedeniyle “suç ve suçluyu övme” suçundan resen soruşturma başlattı.  ADD’nin resmi Twitter hesabından 27 Mayıs darbesiyle ilgili  yapılan paylaşımda; “Türk Silahlı Kuvvetleri, bundan yarım yüz yıl önce, anayasa ve hukuk dışına çıkmış bir siyasal iktidara […]
GÜNDEM - 28 Mayıs 2018 17:17 A A

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Atatürkçü Düşünce Derneği’ne ait resmi Twitter hesabından yayınlandığı iddia edilen 27 Mayıs 1960 darbesini övücü nitelikteki paylaşım nedeniyle “suç ve suçluyu övme” suçundan resen soruşturma başlattı.

 ADD’nin resmi Twitter hesabından 27 Mayıs darbesiyle ilgili  yapılan paylaşımda;

“Türk Silahlı Kuvvetleri, bundan yarım yüz yıl önce, anayasa ve hukuk dışına çıkmış bir siyasal iktidara karşı direnme hakkını kullanmış ve ülke yönetimine el koymuştu. Ordunun arkasında milletin desteği vardı. Ordunun arkasında milletin desteği vardı. Siyasal iktidarın baskısına ve faşist bir diktatörlüğe gidişine karşı verilen bu mücadelede üniversite, gençlik, aydınlar, basın, muhalefet partileri “orduyla el ele” idi.27 Mayıs 1960 Devrimi, siyasal iktidarı on yıl elinde bulunduran “karşı devrim”i durdurmuştur. Devrimin getirdiği yeni Anayasa ise, Atatürk ilke ve Devrimlerine bağlılığın bilinciyle hazırlanmıştır.Profesör Doktor Hıfzı Veldet Velidedeoğlu’nun tanımıyla: “ Türk halkının insanlık, haysiyet ve haklarını, fikir ve vicdan hürriyetini koruyan, demokratik bir düzen içinde ve ekonomik bir planla kalkınabilmesinin şaşmaz reçetesidir”İfadelerine yer verildi.

İŞTE O TWEETLER:

 

 

GÜNDEM - 17:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.