26° Açık

“Adalet gelinceye kadar mücadele edeceğiz, hiç endişeniz olmasın”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor. ABC Gazetesi’nde yer alan habere göre; Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satırbaşları ise şöyle: Elbette ki adalet gelinceye kadar mücadele edeceğiz, hiç endişeniz olmasın. Ecevit’in 12. ölüm yıldönümünü andık. Bir şair, yazar, düşünür olan Bülent Ecevit’i anmak temel görevimizdir. O bütün varlığını Türk halkına adamış birisidir. Mustafa Kemal […]
GÜNDEM - 6 Kasım 2018 14:14 A A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

ABC Gazetesi’nde yer alan habere göre; Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satırbaşları ise şöyle:

Elbette ki adalet gelinceye kadar mücadele edeceğiz, hiç endişeniz olmasın. Ecevit’in 12. ölüm yıldönümünü andık. Bir şair, yazar, düşünür olan Bülent Ecevit’i anmak temel görevimizdir.

O bütün varlığını Türk halkına adamış birisidir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün ilkelerini içselleştirmiş bir kişidir. Kıbrıs’ta soydaşlarımız katledilirken Kıbrıs’a gidip barışı sağlayan liderdir.
Bugün ortadoğuda yaşanan dramlar varsa 16 yıldır iktidarda olanların yol açtığı dramlardır.
Sık sık adaletten bahsediyoruz, adalet yürüyüşü yaptık. Adalet insan olmanın gereğidir. Eğer bir haksızlığa uğradıysanız birilerinin size hakkınızı teslim etmesi lazım. Adalet mülkün, yani devletin temelidir.

ÜLKEMİZDE ADALETİ ARAMAK ZORUNDAYIZ

Adalet bütün dünyayı ayakta tutan temel kavramlardan birisidir. Biz kendi ülkemizde adaleti aramak zorundayız. Adaleti dağıtacak olanların, hakimlerin adaleti yıpratmamaları için hukukun üstünlüğüne göre karar vermeleri gerekir.

Bir uyuşturucu baronu, daha önce gözaltına alınmıştı, tutuklanmıştı… Ergenekon dönemi sırasında bu baron gizli tanıktı. Sonra kumpas olduğu çıktı ortaya. Bu uyuşturucu baronu tekrar gözaltına alındı. Mahkemeye çıktı, tutuklandı. Ama bir süre sonra serbest bırakıldı. Niye serbest bırakıldı? İktidar partisinden eski m.vekili defalarca beni aradı, baskı yaptı diyor tahliye eden hakim.

Bu mudur adalet? Bir daha soruyorum. Bu mudur adalet? Bu adaleti yaratan kişi, şimdi sarayda oturan kişidir. Yargıya doğrudan doğruya talimat veren kişi saraydaki kişidir.

GÜNDEM - 14:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.