Adalet Bakanlığı’ndan ‘haciz’ için suç duyurusu

Adalet Bakanlığı, Afrin’de hayatını kaybeden askerin mal varlığı için haciz kararı çıkaran avukat hakkında suç duyurusunda bulundu. Bakanlık yaptığı açıklamada; haciz kararı alan icra müdürlüğü çalışanları hakkında da inceleme başlattığını duyurdu. Adalet Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılan açıklamada; şu ifadelere yer verildi:   “Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Musa Özalkan hakkında haciz işlemi […]
ANKARA - 12 Şubat 2018 15:55 A A

Adalet Bakanlığı, Afrin’de hayatını kaybeden askerin mal varlığı için haciz kararı çıkaran avukat hakkında suç duyurusunda bulundu. Bakanlık yaptığı açıklamada; haciz kararı alan icra müdürlüğü çalışanları hakkında da inceleme başlattığını duyurdu.

Adalet Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılan açıklamada; şu ifadelere yer verildi:  

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Musa Özalkan hakkında haciz işlemi başlatıldığına yönelik yer alan haberlerin ardından gerekli inceleme ve araştırmalar yapılmıştır.

Bu kapsamda, şehit olduğunu bildiği halde Özalkan’ın şehit düşmesinden bir gün sonra emekli ikramiye alacağı ve araç üzerine haciz konulmasını talep eden Yozgat Barosuna kayıtlı Avukat Emine Gün hakkında İcra ve İflas Kanunu’nun 53 ve 82/9. maddeleri uyarınca Adalet Bakanlığı tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur.

Ayrıca, haciz işlemiyle ilgili icra müdürlüğü personeli hakkında da inceleme başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

ANKARA - 15:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.