-0° Parçalı az bulutlu

Hürriyet yazarından dikkat çeken uyarı: Bu siteden alışveriş yapmayın!

Hürriyet gazetesi yazarlarından Sefer LEVENT, bugünkü köşe yazısında, internetten yapılan alışverişlere ilişkin dikkat çeken uyarılarda bulundu. Levent, “Dolandırıcılığın ‘moda’sı geçmiyor… Mosmoda, Modazzo oldu yine yüzlerce mağdur var” başlıklı yazısında; “Dünyaca ünlü lüks markaların mallarını sergileyip sipariş alan mosmoda.com’un onlarca müşterisi mağdur olmuştu. Ödenen binlerce liraya rağmen teslim edilmeyen mallar için ortada ne ulaşılabilecek bir adres vardı […]
GÜNDEM - 30 Kasım 2018 16:57 A A

Hürriyet gazetesi yazarlarından Sefer LEVENT, bugünkü köşe yazısında, internetten yapılan alışverişlere ilişkin dikkat çeken uyarılarda bulundu.

Levent, “Dolandırıcılığın ‘moda’sı geçmiyor… Mosmoda, Modazzo oldu yine yüzlerce mağdur var” başlıklı yazısında; “Dünyaca ünlü lüks markaların mallarını sergileyip sipariş alan mosmoda.com’un onlarca müşterisi mağdur olmuştu. Ödenen binlerce liraya rağmen teslim edilmeyen mallar için ortada ne ulaşılabilecek bir adres vardı ne de tek bir yetkili. Aradan geçen süre içinde mosmoda.com internet sitesi satışı durdurdu. Bu sitenin adresine girenler ‘bakımdayız’ ibaresiyle karşılaştılar” ifadelerini kullandı.

“Mosmoda.com satışı durdurdu durdurmasına ama anlaşılan tüketiciye bu tezgahı kuranların durmaya niyeti yok” diyen Levent, yazısına şöyle devam etti:

“Mosmoda.com aynı içerik ve ürünlerle şimdi de modazzo.com internet sitesi üzerinden satış yapmaya başladı. Tasarımıyla bile mosmoda.com internet sitesinin kopyası olan siteden ürün alan onlarca tüketicinin kaderi ise maalesef değişmedi. Ortada yine ödenen binlerce liraya rağmen teslim edilmeyen ürünler var. Ancak yine ne bir yetkiliye ne de bir adrese ulaşılabiliyor. Parasını ödediği ürünü alamayan modazzo.com mağduru bir okurum ödeme yaptığı hesabı mercek altına almış. Bu hesabın Global Paketleme adlı bir şirkete ait olduğunu tespit etmiş. Modazzo.com müşterilerinin para ödediği Global Paketleme şirketi aynı zamanda mosmoda.com’dan alışveriş yapanların da ödeme yaptığı şirket. Yani nereden bakarsanız bakın mosmoda.com’un şikayetler üzerine modazzo.com’a dönüştüğü çok açık. Mosmoda.com üzerinden onlarca tüketiciyi dolandıran yapı şimdi de modazzo.com internet sitesi üzerinden tüketicileri dolandırmakla meşgul.”

GÜNDEM - 16:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.