6 CHP’li belediyeye daha müfettiş gönderildi!

CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı tarafından “yolsuzluk soruşturması” kapsamında görevden uzaklaştırılmasının ardından bakanlıktan yeni bir adım geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun onayı sonrasında Mülkiye Teftiş Kurulu’nda görevli müfettişlerden oluşturulan müfettiş grupları, tespit edilen 6 belediyenin bulunduğu kentlere giderek hafta başında özel teftişe başladı. Milliyet Gazetesinin haberine göre; 6 belediye arasında Beşiktaş ve Şişli […]
GÜNDEM - 9 Aralık 2017 14:39 A A

CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı tarafından “yolsuzluk soruşturması” kapsamında görevden uzaklaştırılmasının ardından bakanlıktan yeni bir adım geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun onayı sonrasında Mülkiye Teftiş Kurulu’nda görevli müfettişlerden oluşturulan müfettiş grupları, tespit edilen 6 belediyenin bulunduğu kentlere giderek hafta başında özel teftişe başladı. Milliyet Gazetesinin haberine göre; 6 belediye arasında Beşiktaş ve Şişli belediyeleri ile Muğla Büyükşehir Belediyesi de yer alıyor.

Müfettişlerin, belediyelerin hizmet alımlarıyla ilgili iş ve işlemleri de incelendiği bildirildi. Müfettişler, özel teftiş sonrasında hazırlayacakları raporlarında “suç unsuru” bulmaları halinde savcılığa suç duyurusunda bulunacak.

 

GÜNDEM - 14:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.