59 Yıl sonra bir ilk! Erdoğan, Vatikan’da

1959’dan beri Cumhurbaşkanı düzeyinde gerçekleşen ilk Vatikan temasları bugün başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Papa Francesco ile görüşmesi başladı. Erdoğan’ın Papa’yla Kudüs sorunu başta olmak üzere birçok konuyu görüşmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İtalya temasları bugün başladı. Erdoğan az önce Vatikan’a geldi ve Papa Francesco ile görüşmesine başladı. Erdoğan daha sonra başkent Roma’da İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ve […]
DÜNYA - 5 Şubat 2018 14:00 A A

1959’dan beri Cumhurbaşkanı düzeyinde gerçekleşen ilk Vatikan temasları bugün başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Papa Francesco ile görüşmesi başladı. Erdoğan’ın Papa’yla Kudüs sorunu başta olmak üzere birçok konuyu görüşmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İtalya temasları bugün başladı. Erdoğan az önce Vatikan’a geldi ve Papa Francesco ile görüşmesine başladı. Erdoğan daha sonra başkent Roma’da İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ve Başbakan Paolo Gentiloni ile temaslarda bulunacak.

Törenle karşılanan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Papalık İkametgah Valisi Başpiskoposu Georg Ganswein tarafından karşılandı. Erdoğan’ın Papa Francesco ile görüşmesi Apostol Sarayı’nda gerçekleşti.

 Papa Francesco ve Erdoğan’ın gündeminde Kudüs sorunuyla birlikte Suriye, Irak ve mülteci sorunlarını da gündeme getirmesi bekleniyor. Vatikan, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından iki devletli bir çözüm çağrısında bulunmuştu.
(Kaynak: Sözcü)
DÜNYA - 14:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.