1603 liralık rakam, emekçileri açlığa mahkum etmiştir

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu AR-GE biriminin, Ankara’daki pazar ve marketlerden düzenli olarak derlediği fiyatları esas alarak yaptığı “halkın enflasyonu” araştırmasının aralık ayı sonuçları, dar ve sabit gelirliler üzerindeki enflasyon baskınının dayanılmaz bir şekilde artmaya devam ettiğine işaret ediyor. Gıda fiyatlarında bir önceki aya göre yaşanan artış, aralık ayında ise yüzde 1,69 olarak gerçekleşti. Parasının büyük bölümünü […]
EKONOMİ - 31 Aralık 2017 13:25 A A

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu AR-GE biriminin, Ankara’daki pazar ve marketlerden düzenli olarak derlediği fiyatları esas alarak yaptığı “halkın enflasyonu” araştırmasının aralık ayı sonuçları, dar ve sabit gelirliler üzerindeki enflasyon baskınının dayanılmaz bir şekilde artmaya devam ettiğine işaret ediyor. Gıda fiyatlarında bir önceki aya göre yaşanan artış, aralık ayında ise yüzde 1,69 olarak gerçekleşti. Parasının büyük bölümünü gıdaya ayırmak zorunda bulunan yoksul halkın enflasyonu son dört ayda yüzde 7,4 oldu.

ASGARİ ÜCRET EN AZ 2671 TL OLMALIDIR

Asgari Ücret Tespit Komisyonundan çıkan 1603 liralık rakam tüm emekçileri açlığa mahkum etmiştir. Bugün açık bir şekilde görülmektedir ki ülkemiz işsiz, mutsuz, kaygılı ve gelecekten umutsuz insanlar ülkesi haline getirilmiştir. Bu rakamın kabul edilebilir bir tarafı bulunmamaktadır.

EKONOMİ - 13:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.